2017 - een jaar vol info

2017 - een jaar vol info

01/01/2017 - 13:03

Je woont in Wevelgem, Gullegem of Moorsele. Dan heb je recht op informatie over je gemeente. Die informatie willen we je hier geven. Harde info, mooie verhalen, faits divers, standpunten... Je mag het hier allemaal verwachten. Op de homepage van deze website vind je alle blogs die CD&V Wevelgem voor je schrijft. Op mijn persoonlijke pagina mag je verhalen verwachten waar ik als burgemeester iets boeiends over kwijt kan. Dat geldt ook voor onze schepenen. En hoe kan ik nu dit blogjaar beter beginnen dan door terug te blikken op een feit dat exact 40 jaar geleden Wevelgem heeft gemaakt tot wat het nu is: de fusie...

Wevelgem-Gullegem-Moorsele na de fusieWevelgem-Gullegem-Moorsele na de fusieGilbert Seynaeve - de eerste fusieburgemeesterWevelgem-Gullegem-Moorsele na de fusie

Eenheid in verscheidenheid: Gullegem – Moorsele –Wevelgem 1976 -2016

1976: ik ben zeven jaar (“the summer of ‘69” dus…) en er gebeurt iets wat op vandaag nog gevolgen heeft… Er zijn voor het eerst gemeenteraadsverkiezingen in de fusiegemeente Wevelgem. Na een korte maar hevige strijd wordt beslist dat Moorsele, Gullegem en Wevelgem één nieuwe gemeente worden. Er waren eerst scenario’s ontwikkeld waarbij onder andere Gullegem bij Heule en Kortrijk zou horen, Wevelgem en Lauwe zouden samen de Leie overbruggen en Moorsele had bijna het genoegen bij de stad Menen te horen. Maar niets van dit alles: na heel wat onderhandelen voor en achter de schermen werd gekozen voor deze nieuwe heilige drievuldigheid.

En op het moment dat deze drie gemeenten samen worden gevoegd, worden ze gescheiden door nieuwe autosnelwegen. De grote wegen die onze gemeente verbinden met de rest van de wereld worden tegelijk grenzen tussen de drie deelgemeenten. Vlak voor de fusie wordt nog hier en daar wat gebouwd ten behoeve van de lokale gemeenschap (en om zeker te zijn dat het geld nog goed besteed wordt voor de fusie): zo wordt halfweg de jaren 1970 nog wel een brandweerkazerne of sporthal geopend… Het afsluiten van een periode.

Vanaf januari 1977 start dan de fusie met Gilbert Seynaeve aan het roer. Vandaag zijn we veertig jaar later en mag ik het team leiden. Veertig jaar van ontwikkeling in de drie deelgemeenten. Wie al eens de foto’s van toen en nu vergelijkt ziet de metamorfose die onze gemeente heeft ondergaan. Vooreerst zagen de politici er nog veel serieuzer uit! Neen ernstig, onze gemeente is veranderd op vlak van wonen, werken en ontspannen. Ondertussen is er voor elk wat wils dus en ik ben blij hier aan te kunnen meewerken.

Een bedenking: zijn we vooral drie deelgemeenten of vooral één gemeente? Ik laat het aan jullie, beste lezers over om een oordeel te vellen. In de voorbije 22 jaar dat ik politiek mocht meedraaien, heb ik geleerd dat de waarheid toch zo vaak in het midden ligt. De meeste inwoners voelen zich verbonden met hun deelgemeente maar ook met de gemeente. Als Gent-Wevelgem eindigt met een spannende ontknoping zijn we allemaal van Wevelgem. Maar op Gullegem-Koerse is Gullegem heel de dinsdag het centrum van de wereld, en iedereen weet toch dat Moorsele de grootste (jazeker) en mooiste deelgemeente is, die straks een prachtig heringericht plein krijgt waar de andere jaloers zullen op zijn? Dus… moeten we zeker ook zorgen voor een nieuwe Cerf in Gullegem en zal ook het centrum van Wevelgem met het bouwen van het zwembad op de nieuwe locatie weer adem krijgen…

Maar dit alles is voor een volgende blog!

Tot de volgende keer beste vrienden…

ernstige politici - het is nu niet anders
ernstige politici - het is nu niet anders
eerstesteenlegging jongensschool Wijnberg - 12 juni 1974

Heb je een voorstel voor een blog?

Stuur Jan een bericht.